Hasan SİNİR

Şimdi sizin kafanızda iki tane soru işareti var. Crossfit nedir, nasıl yapılır? Yaş olmuş 32, bu yaştan sonra atlamalı zıplamalı halterli falan spor mu olur? Olur arkadaşım!! 2016 yılının Şubat ayında başladığım bu spordan artık kopmam neredeyse imkansız hale geldi. Salondan içeri girdiğim an tüm sıkıntılarımdan uzaklaşıp kendimi bambaşka bir dünyada gibi hissediyorum ve bu hissi hiç bir şeye değişmem. Ellerin nasır tutmadığı, gerekirse patlamadığı, “Yahu biz bu snatch’i nasıl çözeceğiz arkadaş?” sorusunu sormadığım gün sanki eksik geçmekte. Hayatımı düzene sokmasından öte birçok güzel insanla tanışma fırsatı buldum, ve sanırım daha da kıymetlisi budur benim için. Sınırlarınızı zorlamak, bildiklerinizin ötesine geçmek, hayatınızı düzene sokmak istiyorsanız adresiniz belli: Crossfitİzmit! Gelin birlikte bardan bara, yerden yere atlayalım. Eminim bayılacaksınız! Unutmayın! Bir kere girdiniz mi bu dünyaya, bir daha çıkamazsınız.

Doğa ARINKAL

Ben doğa Arınkal. Kocaeli üniversitesinde öğrenciyim. 22 yaşındayım. 3 ay önce crossfiti denedim ve o günden beri devam ediyorum. Profesyonel olmayan insanların da gerçekten spor yapabildiği nadir salonlardan birisi bence Crossfit İzmit. Hiçbir antrenör elinize program tutuşturup arkasını dönüp gitmiyor. En az antrenörlerimiz kadar deneyimli üyeler de var ve her gün onlar sayesinde bir şeyler öğreniyorsunuz. Bence spor yapmak isteyen herkesin bir defa denemesi gerekiyor. Bunun dışında antrenmanlarda kısa zamanda çok fazla enerji harcıyor olmak da benim gibi yemek yemeyi seven insanlar için ideal. Eğer gerçekten çok kötü beslenmiyorsaniz da kilo almanız imkansız hatta zayıflamak isteyen insanlara da çok faydalı olacağını düşünüyorum. Crossfitin bana spesifik olarak katkisi da şudur ki uyku düzenimin oturması. Özellikle okul dönemlerinde gerek stres gerek derslerin yoğunluğundan asla ama asla kaliteli uyuyamayan bir insandim hatta uyuyamayan bir insandim. Ama şuan düzenli antrenmanlar sayesinde vücudumdaki tüm kötü enerjiden kurtuluyorum ve olmasi gereken bir yorgunluk yaşıyorum böylece her gece aynı saatte uyuyabiliyorum. Benim için artık crossfitten uzak olmak gerçekten çok zor.

Serkan KARAKUZ

Adım Serkan KARAKUZ CN-235 CASA uçağında 2. pilot olarak görev yapıyorum. 2005 yılından beri triathlon, yaklaşık 3 yıldan beride Crossfit yapmaktayım Görevim nedeniyle fiziksel, hemde mental olarak dayanıklılığımın üst düzeyde olması gerekmekte ve crossfit sayesinde kısa zamanda daha güçlü ve dayanıklı oldum.Kısa süre ayırarak sonuç alabildiğim crossfit sayesinde sosyal yaşantıma ve aileme daha fazla zaman ayırabilmekteyim.Özellikle uzun uçuşlardan sonra üzerimde taşıdığım teçhizatlar bel ,omuz,kas ağrılarına neden olurken Crossfit sayesinde hepsi tarihe karıştı.Hocam bir lafı vardır. “budybuilding bira içmek gibidir,crossfit ise tekila …..”Başka söze gerek yok ….